Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

pamuk prenses

Grimm Kardeşler

 

Bir kış günü bir kraliçe pencerenin önünde dikiş dikerken iğne eline batmış. Hemen bir parça pamukla elinden akan kanı silmiş. Keşke demiş kraliçe " teni şu pamuk kadar beyaz, dudakları kan damlası kadar kırmızı ve saçları şu pencerenin pervazı kadar kara bir kızım olsa."

 

Bir gün kraliçenin dileği yerine gelmiş. Bebeğine Pamuk Prenses adını vermiş. Ne yazık ki, kısa süre sonra ölmüş. Kral zaman içerisinde yeniden evlenmiş. Karısı güzel bir kadınmış ama cok iyi kalpli değilmiş. Bütün gün aynanın karşısına geçip, "Ayna ayna dile gel, söyle bana kim daha güzel " diye sorarmış. Ayna da şöyle cevap verirmiş; "Bundan kuşku duyan var mıdır bilmem, tabi ki en güzel sizsiniz kraliçem."

 

 

Günlerden bir gün ayna kraliçenin bu sorusuna farklı bir yanıt vermiş; "Bunu nasıl söyleyeceğim bilemem ama Pamuk Prenses sizden güzel kraliçem." Bunun üzerine çok sinirlenen kraliçe hemen bir avcı bulmuş ve ona "Pamuk Prensesi alıp ormana götür ve bana onun yüreğini getir," diye emretmiş. Adamcağız Pamuk Prensesi ormana götürmüş ama öldürmeye kıyamamış. Durumu anlayan Pamuk Prenses "beni burada bırak. Bir daha asla geri dönmem merak etme" diyerek avcıya yalvarmış. Avcı da merhamete gelmiş ve onu orada bırakıp bir ceylanın yüreğini kraliçeye götürmüş.

cüceler

Pamuk Prenses ormanda saatlerce yol almış. Tam kaybolduğunu düşünürken küçük bir

 

kulübe görmüş. Kapıyı çaldığı halde kimse açmayınca da içeri girmiş. Ne ilginç bir evmiş bu böyle. Masada yedi küçük tabak ve yedi küçük bardak duruyormuş. Zavallı Pamuk Prenses çok aç olduğu için hemen bir şeyler yemiş. Sonra da üst kata çıkmış. Bir kaç saat sonra Pamuk Prenses öfkeli seslerle uyandırılmış. "Bizim evimizde ne arıyorsun sen?" Pamuk Prenses işçi giysileriyle evin içinde dolaşıp duran yedi küçük adama bakmış. Başına gelenleri onlara anlatmış. "Gördüğünüz gibi," demiş "gidebileceğim hiçbir yer yok "Hayır var" diye bağırmış yedi cüceler hep bir ağızdan. "Burada kalabilirsin! Ama biz yokken kapıyı hiç bir yabancıya açmamalısın."

 

cadıBöylece Pamuk Prenses cücelerin evinde yaşamaya

 

başlamış. Eskisinden çok farklı bir hayatı varmış artık. Uzun günler boyunca konuşacak birini özlüyormuş. Bir sabah yaşlı bir kadın kapıyı çalmış. Elindeki sepette bir sürü ilginç şey varmış. Pamuk Prenses açık pencereden uzanarak kadınla konuşmaktan kendini alamamış.

 

Pamuk Prenses o yaşlı kadının aslında kılık değiştirmiş olan kraliçe olduğunu anlamamış. Meğer kraliçe aylarca aynaya bakmadıktan sonra bir gün bakmayı denemiş de ayna ona, "bunu nasıl söyleyeceğimi bilemem, ama Pamuk Prenses sizden güzel kraliçem," deyivermiş. Kraliçe bunun üzerine öfkeyle yollara düşüp Pamuk Prenses'in gizlendiği yeri bulmuş.

 

prenses cadı"Kapıyı yabancılara açmaman akıllıca," demiş kraliçe. "Ama lütfen şu elmayı bir iyi niyet belirtisi olarak kabul et." Böyle bir şeyi reddetmek ayıp olacağı için Pamuk Prenses elmayı almış ve kadın gidince kocaman bir ısırık almış. Cüceler işten eve döndüklerinde Pamuk Prenses'i yerde cansız yatar bulmuşlar. Elma hala elinde duruyormuş. Cüceler ağlayarak, "Bu kraliçenin işi!" demişler. Büyük bir kederle Pamuk Prenses'in cansız bedenini taşıyıp camdan bir tabuta koymuşlar.

 

Bir sabah oralardan geçmekte olan bir prens tabutu ve içindeki güzel kızı görmüş. Görür görmez de aşık olmuş. "Onu saraya götürmeliyim" demiş. "Bir prensese böylesi yakışır." Cüceler karşı çıkmamışlar. Prense tabutu taşımasında yardım etmişler. Ama tam bu sırada Pamuk Prensesin boğazındaki elma parçası çıkmış. Pamuk Prenses yattığı yerden doğrulup gülümsemiş. Pamuk Prenses ve prens çok mutlu bir hayat sürmüşler. Kötü kalpli kraliçe ise öfkesinden çok kısa bir süre sonra ölmüş.

dersimiz.com

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler masal çocuk masalları masal özetleri hikayeler Dünya klasikleri güzel hikayeler seçme masallar masal dinle resimli masallar hikaye özetleri Türk masalları

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı Hakkında Yorum Yazın...

  

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı İçin Yorumlar

fabl : güneş dışında herkesin yorumu güzel !masal çok güzeldi zevk aldınız mı ?

Güneş : Çoooooooooooooook güzel.Okurken uyudum

Güneş GÜLDAŞ : Çooooooooooooooooook güzel ben çok beğendim kim yaptıysa o çok iyi yapmış.Ben beğendim.Akşam okudum uyuya kalmışım.

Toprak : Çok güzel çok hoşuma gitti

melekçiğdemerem : çokbeğeeeeendim

Cansu : Ben cok begendim ya siz

aysegul : Cok guzel kizim hemen uyudu

Zeynep ece : Bu arada bu masalı okudum kardeşim yattı yazanın tekrar eline ve emeğine sağlık çok teşekkür ederim kardeşim bu masalı çok seviyor

Deniz yemişen : Çok beğendim çok güzel olmuş hikayeresmen

Zeki : Güzeldi

Ümmü : Güzel olmuş

SONER ÇINAR : Harika bayıldım.cocuguma okudum uyudu:)

güzel kız : mükemmel bayıldım

güzel kız : çok güzel

Meryem : Bayıldım

Çocuk masalları : Güzeldi ama eksik olan şeyler var.

Ömür ulaş : Çok güzel olmuş ben çok beğendim ziz çok tatlı dimi

Amedli : Çok güzel bayıldım

Serhat : Çok güzel

Avsin cetin : Hikayem cok ama cok guzeldi. Cok ugrastim cabaladim ama sonunda basardim ve herkes okuyup sonunda 4869 a ulasti.ÇABALAYARAK BASARDİMben bu hikayeyi yazdim.

Merve yılmaz : Çok güzel bayıldım

berivan : harikulade

AySegul : Cok guzel hikayeler

Derin : Bu hikaye çok güzel

Mahmut : Böyle güzel sitelere çok ihtiyac var teşekkürler

Çok teşekkür ederim : Çok teşekkür ederim Bu hikaye çok güzellllll

canım : fatma hanği oyun oynuyosunuz

dilvin : Cok beğendim

fatma zehra tüfkmenoğlu : bu hikayeyi bir çok kez okudum ve okumaktan vaz geçmem

NUR : ÇOK GÜZEL BİR MASAL.

Yazılan 30 yorum görüntüleniyor

Yeni Eklenen Türk ve Dünya Çocuk Masalları

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı