Kurbağa Prens Masalı

Kurbağa Prens Masalı

Kurbağa Prens

Bir zamanlar yedi güzel kızı olan bir kral varmış. Bu kızların en güzeli en küçük olanmış.Güzel günlerde sarayın yakınındaki serin gölün kıyısında altın topuyla oynamaya bayılırmış. Bir gün kız topunu havaya atmış ve beklenmedik bir şey olmuş. Top göle düşmüş! "Topum gitti!" diye ağlamış kız. "Ben senin topunu getiririm," demiş gölün kıyısındaki küçük bir kurbağa. "Ama benimle arkadaş olacağına, yemeğini paylaşacağına ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen, " diye devam etmiş kurbağa. "Tamam " demiş kız. Ama kurbağa suya dalıp kızın topunu ona geri vermez koşarak saraya dönmüş.

 

Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. " Kim o?" diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. " Söz sözdür kızım," demiş babası. Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş.

 

Kurbağa Prens

 

Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, " ya ben ne olacağım? " diye vraklamış. Kral kızına, "Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma" demiş.Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. " Yastığına gelmek isterim demiş," kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış.

 

Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. "Korkma, " diye gülümsemiş. " Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabilirz. Hem bak artık bir kurbağa değilim." Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar.

 

Bu masal Net yayınları'nın Minik Masallar isimli kitabından alınmıştır.

dersimiz.com

Kurbağa Prens masal çocuk masalları masal özetleri hikayeler Dünya klasikleri güzel hikayeler seçme masallar masal dinle resimli masallar hikaye özetleri Türk masalları

Kurbağa Prens Masalı Hakkında Yorum Yazın...

  

Kurbağa Prens Masalı İçin Yorumlar

?ŞÂÌRÉB??? : Neden bitti masal

medine gürsoy : bence güzel masal ama çok kısa yaaa...

ÖMER KARACA : GÜZEL BİR MASALDI

Alper : Ben de izledim ve Zeliha BALCI yukarida minik masallardan alinmis görmedin mi? Süper bir masal!

Adsız : Çok güzel mutis beğendim bu bizim kitabımızda vardı o değişik bu değişik

Aysima : Güzell.

Nur karacaer : Ben bunun filmini izledim harikaydı buda harika

Zeliha Balcı : güzel bir hikaye çok beğendim ama çok kısa görünüyor

derin : Süper bi masal

aslı : çokgüzel

Efe : Kısa ve öz bence

adsız klasor : Cok kısa gorunuyor

nisa Nur kağnıcı : Guzel bir Hikayeymis

Yazılan 13 yorum görüntüleniyor

Yeni Eklenen Türk ve Dünya Çocuk Masalları

Kurbağa Prens Masalı